Optometrija / Paslaugos / Akių patikra / Akių patikros aparatūra

Akių patikros aparatūra

Optometrijos centro salonuose akių patikros kabinete naudojama moderniausia ir aukščiausios kokybės japonų firmų Nidek arba Topcon kompiuterizuota oftalmologinė įranga skirta ne tik refrakcijos patikrinimui, bet ir ligų diagnostikai.

Aparatūra gydytojų kabinete

RKT-7700 – tai pirmasis tokios kombinacijos modelis pasaulyje, kuriame yra auto refraktometras/keratometras (ARK) ir nekontaktinis tonometras (NT) viename. Prietaisu galima atlikti laužiamosios galios, ragenos kreivumo ir akies spaudimo matavimus. Auto refraktometras/keratometras yra visiškai automatizuotas ir leidžia akies refrakciją nustatyti greitai, patogiai ir tiksliai. Akies spaudimo matavimas nekontaktiniu tonometru atliekamas daug paprasčiau ir greičiau nei įprastu būdu (kontaktiniu tonometru), pacientui į akį nereikia lašinti nuskausminamųjų lašų ir liečiant dirginti akies. Nekontaktinis tonometras, skirtas matuoti akispūdį, taikant paciento akies ragenos aplanacijos metodą ir naudojant oro slėgį. Ši procedūra skirta ankstyvajam glaukomos diagnozavimui, priežiūrai po operacijos bei kitais oftalmologiniais atvejais.

 

 

Akies dugno kamera NM-1000  - prietaisas skirtas centrinių ir periferinių akies dugno dalių apžiūrai ir fotografavimui su siauru akies vyzdžiu. Apžiūra vykdoma infraraudonųjų spindulių pagalba. Gaunamos aukštos kokybės akies dugno nuotraukos. Prietaisas skirtas diabetui, glaukomos vystymuisi ir kitoms tinklainės ligoms nustatyti. Padarytos akies dugno nuotraukos yra automatiškai perkeliamos į kompiuterį ir ten išsaugomos duomenų bazėje. Pacientui nuotraukos gali būti įrašomos į CD arba atspausdinamos. Pacientų akies dugno nuotraukos duomenų bazėje saugomos neribotą laiką, taigi pacientas bet kada gali kreiptis norėdamas gauti padarytą nuotrauką arba norėdamas atlikti pakartotiną fotografavimą ir palyginti gautas akies dugno nuotraukas.

 

 

PlusoptiX S08 – tai binokulinis rankinis autorefraktometras. Jis palengvina akių specialistų praktiką atliekant pirminį vaikų tyrimą. PlusoptiX pagalba, besivystančios ambliopijos rizika gali būti nustatyta 6 mėnesių vaikui. Nustatomi atskiri kriterijai skirtingoms amžiaus ir matų grupėms. Programinė įranga automatiškai palygina gautus matavimo rezultatus su nustatytais kriterijais ir pateikia „Pass“ arba „Refer“ rezultatus. Jautrumas ir tikslumas priklauso nuo nustatytų kriterijų. Matavimo principas remiasi ekscentrine foto-retinoskopija. Infraraudonoji šviesa projektuojama per vyzdžius į retiną. Priklausimai nuo refrakcijos klaidos, šviesos atspindis vyzdžio viduje suformuoja specifinio ryškumo modelį. Sferinė refrakcija skaičiuojama remiantis šiais pusmėnulio formos modeliais.

 

Kompiuterinis perimetras PTS 910    

„PTS 910“ serijos automatizuoti perimetrai – tai diagnostiniai prietaisai, skirti tirti žmogaus ryškaus regimojo vaizdo lauką. Šiuo prietaisu galima diagnozuoti daug akių ligų, įskaitant ir glaukomą. Perimetras pilnai valdomas iš kompiuterio.

 

 

Programinė įranga NAVIS

Dauguma oftalmologo kabineto prietaisų, kuriais atliekamas akių patikrinimas, yra sujungti į bendrą kompiuterinę sistemą. Tai leidžia kaupti pacientu duomenų bazę bei efektyviai panaudoti atliktų tyrimų rezultatus ateityje. Taip pat naudojant galingą programinę įrangą galima atlikti gautų akių tyrimo rezultatų apdorojimą ir juos priimtina forma pateikti pacientui.

NIDEK OPD-Scan vienintelis prietaisas rinkoje, apjungiantis ragenos topografą, aberometrą ir autoref- keratometrą viename kompaktiškame instrumente.
Savybės:

  • Tikslūs ir patikimi duomenys akių diagnostikai.
  • Greitas matavimas laikas ir spartus rezultatų pateikimas.
  • Įvairūs ir unikalūs duomenų vaizdai.
  • Matymo dieną ir naktį tikrinimo funkcija.
  • Akomodacijos matavimo funkcija.
  • Matymo tolumo ir artumo matavimo funkcija.
  • Matymo prieš gydymą ir po jo funkcija.
  • „IOL-Station“ programa, skirta kataraktos operacijai pagal „Wavefront“ technologiją.
  • Galinga programinė įranga „OPD-Station“ ragenos/refrakcinės sistemos analizei ir duomenų bazės kaupimui.
  • Neuronų tinklų apmokyta specializuota programa „Corneal Navigator“ pagal vaizdų duomenis pateikia ligos diagnozę.

Furopteris - Topcon nauja CV-5000 automatinė foropterio pagrindinė dalis nustato naujus kokybės standartus. Greitas lęšių keitimas, patogus tiek vartotojui, tiek pacientui. Kompaktiško dizaino dėka, refrakciją nustatantis specialistas gali stebėti paciento išraišką, nustatant refrakciją. Patikrinimams mažu atstumu atlikti į CV-5000 yra įmontuotas mažo atstumo lentelės apšvietimas.