Kaip tikrinamos akys

Kaip tikrinamos akys 2021-03-18T15:54:45+00:00

Ypatingai didelį dėmesį „Optometrijos centre“ skiriame regėjimo patikrinimui, nes, kaip rodo atlikti tyrimai, dauguma žmonių nemėgsta tikrintis akių sveikatos profilaktiškai ir tik pajutę „bėdą“ užsuka į optikas.

Investavome į vieną geriausių įrangų Baltijos šalyse, kad galėtume pacientams suteikti kvalifikuotas ir išsamias konsultacijas.

Mūsų gydytojai – pripažinti kolegų tarpe profesionalai.

Daug pacientų konsultacijoms atvyksta siunčiami akių gydytojų iš kitų gydymo įstaigų, ypač esant sudėtingam astigmatizmui, ragenos ligoms, po kataraktos ir kitų operacijų.

 Mūsų gydytojai nuolat kelia kvalifikaciją, savo mokslinius darbus pristato tarptautinėse konferencijose. Optometrijos centre dirba medicinos mokslų daktarai. Ypatingas dėmesys skiriamas vaikams. Kai kurie mūsų centro gydytojai – Lietuvoje žinomi vaikų akių ligų specialistai. Centre dirbantys vaikų akių ligų specialistai kvalifikuotai atlieka pilną akių tyrimą, parenka rėmelius ar tiesiog konsultuoja. Nemažai vaikučių atvyksta su tėveliais tiesiog profilaktiniam akių patikrinimui.

Optometrijos centras turi moderniausią Baltijos šalyse aparatūrą, kuri leidžia tiksliai, profesionaliai ir greitai ištirti regėjimo sutrikimus bei parinkti tinkamą optinę korekciją.

Kaip tiriamas regėjimas „Optometrijos centre“ (neišsigąskite – visa tai trunka vos 15-30 minučių):

  • Kiekvieno paciento ankstesnių tyrimų duomenys saugomi duomenų bazėje, tai ypač patogu besilankantiems nuolatos – galima stebėti subtilius regėjimo pokyčius. Todėl gydytojas, suvedęs Jūsų anketinius duomenis, pasiteiraus apie Jūsų akis varginančius nusiskundimus, Jūsų regėjimo poreikius būtent Jūsų gyvenime, kad galėtų rekomenduoti tinkamiausią korekcijos būdą (patikėkit, jų galima pasiūlyti daugybę).
  • Regėjimo aštrumo tyrimas projektoriaus pagalba – ant ekrano demonstruojami įvairūs ženklai (mokslo kalba – optotipai); nustatoma koks yra Jūsų regos aštrumas (vertinama 0,1 ar 0,8 ir t.t).
    Autorefraktometru vienu metu atliekami trys tyrimai. Per kelias sekundes išmatuojama ragenos optinė galia ir gaubtumas (tai svarbu kontaktiniams lęšiams), visos akies optinė galia (tai svarbu įvertinant refrakcijos ydą – toliaregystę, trumparegystę, astigmatizmą), ir išmatuojamas ragenos kreivumas tūkstančiuose taškų – taip nupiešiamas vadinamas ragenos žemėlapis (tai svarbu diagnozuojant kai kurias ligas – keratokonusą, ragenos degeneraciją, ragenos pokyčius po kataraktos ar kitų akių operacijų). Matavimo duomenys automatiškai persiunčiami į duomenų bazę (tai liks palyginimui sekančio apsilankymo metu) ir į kitą aparatą – foropterį.
  • Foropteris – tai aparatas kuriuo parenkamas akinių stiprumas. Jis atstoja bandomąjį rėmelį, į kurį kitose įstaigose dėliojami įvairaus stiprumo bandomieji stikliukai. Foropteryje yra gausybė lęšių, kurie keičiami kompiuterio pagalba. Taigi stikliukų dėlioti prieš akį nebereikia. Foropteris suteikia galimybę atlikti daugybę papildomų regos testų (kryžminio cilindro, raudono – žalio fono, binokulinio balanso ir kt.) – tai būtina kad tyrimas taptų kuo objektyvesnis ir korekcija tikslesnė. Kai kuriais testais nustatome ar taisyklinga akių padėtis, ar nėra žvairumo, polinkio žvairuoti.
  • Jeigu renkame akinius skaitymui, papildomai atliekami regėjimo testai 40 cm atstumu.
  • Visi gauti tyrimų duomenys automatiškai perduodami į duomenų bazę, taigi sekančio apsilankymo metu juos galėsime lyginti.
  • Atstumą tarp vyzdžių matuosime pupilometru – tokiu nedideliu aparatuku su šviečiančiu tašku viduje. Matavimo tikslumas 0,5 mm.
  • Vaikams ar kai kuriais atvejais ir suaugusiems plečiame vyzdį – tokio tyrimo tikslas – akomodacijos ir akių nuovargio pašalinimas, kad tiksliau ištirtume akies optikos būklę.
  • Mažiesiems pacientams tiriame žvairumo kampą, stereo matymą, abiakio matymo laipsnį, refrakciją retinoskopu.
  • Pacientui pageidaujant, tiriame akių dugną dėl galimų pakitimų.
  • Kontaktinių lęšių nešiotojus tiriame plyšine lempa (kitaip tariant mikroskopu) dėl galimų akių pakitimų nešiojant kontaktinius lęšius.
  • Kontaktinių lęšių nešiotojams parenkamas lęšių gaubtumas pagal ragenos duomenis, kuris patikslinamas užsidedant bandomuosius lęšius.
  • NAUJIENA – Kaune ir Vilniuje jau mūsų pacientams galime pamatuoti akių spaudimą. Šis tyrimas profilaktiškai rekomenduojamas vyresniems nei 40 metų žmonėms dėl glaukomos.
  • Tyrimo pabaigoje akių gydytojas išrašo receptą akiniams ar kontaktiniams lęšiams. Akinių recepte nurodomi parametrai: sfera (rodo toliaregystės ar trumparegystės kiekį), cilindras (rodo kiek yra astigmatizmo – kiek skiriasi toliaregystė ar trumparegystė vertikaliame ir horizontaliame akies meridianuose), cilindro ašis (astigmatizmo kryptis), ADD – skaitymo akinių priedas, atstumas tarp vyzdžių. Kontaktinių lęšių recepte nurodamas kontaktinių lęšių stiprumas ir gaubtumas (bazinė kreivė).
  • Po visos procedūros gydytojas gali Jums rekomenduoti tinkamiausią optinę korekciją, akinių lęšių ar kontaktinių lęšių rūšį.
  • Jei jūs nešiosite progresinius akinius, ant išsirinkto akinių rėmelio lęšių bus atliekamas vyzdžių centrų pažymėjimas (tas lemia tikslų akinių pagaminimą).
  • Optometrijos centre atliekamas akipločio tyrimas kompiuteriniu perimetru bei akies dugno tyrimas skaitmenine fundus kamera!
  • Jūsų pageidavimu gydytojai išrašys Jums pažymą apie akių sveikatos būklę.

Mes esame tikri, kad Jūs palankiai įvertinsite regėjimo patikrinimą Optometrijos centre ir mūsų akių gydytojų profesionalumą.


 

Atvykdami į optikos saloną regos patikrai, būkite pasiruošę:

  • Savo dabartinius nešiojamus korekcinius akinius arba kontaktiniu lęšius, jeigu juos nešiojate ir turite;
  • Turėkite naujausią darytą regos patikrinimo receptą;
  • Su savimi turėkite akinius nuo saulės, kuriais apsaugosite jautrias akis po vyzdžių išplėtimo;
  • Patariame kelias valandas po regos patikrinimo nevairuoti dėl akių jautrumo, todėl rekomenduojame susiderinti transportą po patikros;
  • Turintys sveikatos draudimą, nepamirškite kortelės ar draudimo knygelės.